• تماس با ما: 09302223489
  • ایمیل به ما: info[@]dirilo.ir
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00
LOGIN

شرایط استفاده و سیاست حریم خصوصی دیریلو

( بسم الله االرحمن الرحیم )

قوانین و مقررات استفاده از دیریلو، و همچنین سیاست دیریلو در حفظ و رعایت حریم خصوصی کاربران در ادامه آورده شده است. برای مشاهده محتوای مربوط به هر بخش، بر روی عنوان آن کلیک کنید.

شرایط استفاده

وب‌سایت دیریلو و تمام نرم‌افزارهای مربوط به آن با رعایت شرایطی که در ادامه توضیح داده می‌شود قابل‌استفاده است. این شرایط به‌عنوان قراردادی بر روابط این وب‌سایت و کاربر الزام‌آور خواهد بود. بنابراین لازم است پیش از استفاده از هر نوع خدمات وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو، شرایط را به‌دقت مطالعه نمایید.

استفاده از دیریلو یعنی اینکه کاربر تمام شرایط زیر را که شامل قوانین و مقررات و نیز سیاست های مربوط به حریم خصوصی است، قبول دارد. این شرایط ممکن است به‌مرورزمان در وب‌سایت دیریلو تغییر یابند؛ بنابراین لازم است کاربر حداقل هر ماه یک‌بار، نسبت به بررسی قوانین و حصول اطمینان از آگاهی به روز نسبت به شرایط استفاده از دیریلو، اقدام نماید. ادامه استفاده کاربر از وب‌سایت، نرم‌افزارها و خدمات دیریلو، به معنی قبول و اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید است. همچنین ضمیمه شدن هر نوع علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که نشان‌دهنده هویت کاربر است به این سند، به‌منزله امضای الکترونیک و مانند امضای دست‌نویس دارای اعتبار خواهد بود و امضاکننده به مفاد سند التزام پیدا می‌نماید.

 

 

 

مشتری فردی است که درخواست خرید محصولات را داشته و از طریق وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو اقدام به ثبت سفارش می‌نماید.

فروشنده فردی است که تمایل به فروش محصولات خود داشته و محصولات خود را در وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو ثبت می‌نماید.

منظور از دیریلو، وب‌سایت اینترنتی Dirilo.ir و کلیه نرم‌افزارهای مربوط به آن است. دیریلو صراحتاً اعلام می‌دارد فروشگاه آنلاین محصولات دست‌ساز و سایر محصولات نیست و به‌هیچ‌عنوان خدمات تأمین، ساخت، فروش و خدمات پس از فروش صنایع‌دستی، محصولات دست‌ساز و سایر محصولات را ارائه نمی‌کند بلکه تنها با ایجاد ارتباط میان مشتری و فروشنده فرایند معامله بین کاربران را تسهیل می‌نماید. با این شرح که فروشنده برای درخواست ثبت و حذف کالاهای خود در وب‌سایت مخیر است و مشتری نیز برای خرید یا عدم خرید کالا از فروشنده تعیین‌شده، اختیار دارد. با این اوصاف، هر معامله‌ای که در وب‌سایت دیریلو صورت می‌گیرد قراردادی مستقل فی‌مابین فروشنده و مشتری بوده که دیریلو تنها زمینهٔ انعقاد این قرارداد را مهیا می‌کند. دیریلو با بررسی تک تک آگهی ها قبل از انتشار، تلاش می کند از درج تبلیغات خلاف واقع بر روی وبسایت جلوگیری شود. همچنین در صورت گزارش کاربران مبنی بر تخلف آگهی دهنده، ظرف ۲۴ ساعت بررسی لازم انجام شده و تغییرات لازم اعمال میگردد.

حریم خصوصی کلیه اطلاعاتی است که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از فعالیت کاربر در وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو جمع‌آوری می‌شود.

کالا و محصول، به هر نوع کالا و محصولی اعم از کالاهای فیزیکی و دیجیتال (صوت، تصویر، ویدئو و فایل های متفرقه دیجیتال) اشاره دارد که فروشنده برای فروش در وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو درخواست ثبت می‌نماید.

منظور از سفارش، تکمیل فرایند خرید محصولات است که در سایت پیش‌بینی‌شده است.

 

 

 

 

شرایط و مقررات عمومی

جهت استفاده از خدمات دیریلو، لازم است هر کاربر اقدام به ایجاد یک حساب کاربری در دیریلو نماید. برای ایجاد حساب کاربری دارا بودن تمامی شرایط زیر الزامی است:

دارا بودن ۱۸ سال تمام شمسی

تکمیل نمودن فرم مشخصات کاربری مانند نام، نام خانوادگی، شمارهٔ همراه و آدرس ایمیل

همچنین اشخاص حقوقی برای استفاده از دیریلو لازم است نماینده آن‌ها اقدام به ایجاد حساب کاربری به نام شرکت نموده و اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل، شمارهٔ ثبت و شناسهٔ ملی شرکت در ادارهٔ ثبت شرکت‌ها در کنار مشخصات نمایندهٔ شرکت در فرم مشخصات تکمیل گردد.

هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) مجاز به باز کردن تنها یک حساب کاربری دردیریلو است.

هر کاربر مسئول صحت مشخصات و اطلاعات درج‌شده در حساب کاربری خود بوده و متعهد می‌شود در صورت تغییر در هر قسمتی از اطلاعات، حساب کاربری خود را به‌روز نماید. ورود اطلاعات غلط و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات دیریلوشود و کاربر نمی‌تواند به این موضوع اعتراض نماید.

هر کاربر با ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب کلیه پیام‌های صادره از حساب کاربری خود را پذیرفته و کلیه حقوق آتی جهت اعتراض یا ادعا (مبنی بر انکار، تردید یا جعل دادهٔ پیام‌های ارسالی) را از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

در صورت عدم همکاری کاربر در ارائه اطلاعات در شرایطی که احراز هویت کاربر از جانب دیریلو ضروری تشخیص داده شود دیریلو حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.

با توجه به این‌که اتصال به اینترنت جهت استفاده از وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو ضروری است، کاربر باید اینترنت موردنیاز را به همراه سایر تجهیزات موردنیاز جهت استفاده از نرم‌افزارهای دیریلو تدارک دیده و مخارج آن‌ها را شخصاً تأمین نماید. با این اوصاف، هزینه اعلام‌شده جهت خرید کالاها که از کاربر دریافت می‌شود شامل مخارج اینترنت مصرفی و سایر موارد مشابه نبوده و فقط هزینه استفاده از خدمات ارائه‌شده از سوی دیریلو و خرید و تحویل کالا از فروشندگان است.

قیمت محصولاتی که از طریق وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو اعلام می‌گردد توسط فروشنده تعیین شده و دیریلو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در قیمت‌های اعلام‌شده نخواهد داشت. بدیهی است کلیه مسئولیت‌های قیمت‌گذاری و فروش بر عهده فروشنده محصول خواهد بود. ضمناً مشتری پس از مشاهدهٔ قیمت و درخواست خرید محصول، حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

هزینه نهایی که در دیریلو هنگام نهایی کردن خرید محصولات اعلام می‌شود، برای خرید محصول و دریافت آن در زمانی که از طرف فروشنده اعلام شده است می‌باشد. همچنین آدرس تحویل محصول لازم است در محدوده خدمات‌رسانی پست پیشتاز شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشد. ایجاد هر تغییری در شرایط سفارش از سوی مشتری، از قبیل درخواست تغییر آدرس، ارسال به آدرس‌هایی خارج از محدوده خدمات‌رسانی پست پیشتاز یا مانند آن، نیازمند تأیید فروشنده و همچنین مشمول تغییر قیمت خواهد بود. در سایر موارد قیمت تعیین‌شده غیر قابل‌تغییر خواهد بود.

مشتری، هزینه خرید محصولات را از طریق پرداخت اینترنتی از طریق وب‌سایت و یا نرم‌افزارهای دیریلو پرداخت خواهد نمود. مشتری می‌بایست با پرداخت وجه موردنظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، هزینه خرید و ارسال محصولات را پرداخت نماید.

در مواردی به تشخیص و صلاحدید دیریلو، تخفیف‌هایی (به‌صورت عمومی یا اختصاصی برای کاربران خاص) جهت هدیه به مشتری در نظر گرفته می‌شود که در قالب آن ممکن است مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه در حساب کاربری مشتری منظور شود یا تخفیف مشخصی به سفارش اختصاص یابد و تولید کننده با قبول درج محصول خود در وب سایت دیریلو این مورد را تایید نموده و به ازای تخفیف داده شده مبلغی از دیریلو دریافت نخواهد کرد و تسویه حساب بر اساس قیمت تمام شده محصول محاسبه می گردد. اگر تخفیف‌ها دارای محدودیت تاریخ استفاده باشند، پس از تاریخ یادشده بلا‌اعتبار خواهند بود. ضمناً با توجه به هدیه بودن تخفیفات، به تشخیص دیریلو در هر زمانی قابل‌تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و حق غیرفعال کردن این تخفیف‌ها برای دیریلو محفوظ است

مالکیت معنوی وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو و کلیه موارد وابسته به آن (نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و ) برای دیریلو محفوظ است.

کاربران تنها اجازه دارند از خدمات دیریلو تحت شرایط قرارداد استفادهٔ محدود و غیر انحصاری انجام دهند، بدون آن‌که حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید و یا اجازهٔ استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و به آن‌ها اعطا نماید.

کاربران به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو را تغییر داده، بازتولید یا بازنویسی کرده یا از آن جهت تولید برنامه‌ای مشابه استفاده نمایند.

به‌جز موارد مصرح در این قرارداد، کاربران مجاز به استفاده از خدمات وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو تحت هیچ عنوان دیگری نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طورکلی انتقال وب‌سایت نرم‌افزارهای دیریلو و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت. به‌عنوان‌مثال فروشندگان هیچ حقی در فروش محصولاتی که توسط دیگران تولید شده نخواهند داشت. معیار تصمیم‌گیری در این خصوص، تشخیص توسط وب‌سایت دیریلو است.

کاربران مجاز به دسترسی به هیچ‌یک از سرویس‌ها و برنامه‌ها و شبکهٔ مربوط به سرورهای دیریلو به‌صورت غیرمجاز نیستند و همچنین نمی‌توانند در این راستا تلاشی انجام داده و یا با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

کاربران مجاز به مشابه‌سازی هیچ‌یک از اجزای وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو نخواهند بود و نمی‌توانند بخشی از آن را در برنامهٔ دیگری استفاده نمایند.

کاربرنمی‌تواند حساب کاربری خود را در اختیار شخص ثالث اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال جهت استفاده یا امور دیگر قرار دهد یا آن را به هر نحوی به شخص دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت کلیه اقدامات انجام‌شده توسط دیگران بر عهدهٔ صاحب حساب کاربری خواهد بود

مسئولیت تمامی پیام‌های صادره و فعالیت‌های انجام‌شده از طریق حساب کاربری مطلقاً به عهده‌ی شخص کاربر بوده و ضروری است که کاربر در حفاظت از اطلاعات حساب کاربری خود، ازجمله نام کاربری و گذرواژه، اقدامات لازم را انجام دهد و مانع استفادهٔ سایرین از حساب کاربری شود. همچنین ضروری است که کاربر درصورتی‌که احتمال دسترسی غیرمجاز شخص ثالث به حساب کاربری خود می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تغییر گذرواژه خود اقدام نماید و در صورت لزوم دیریلو را مطلع کند تا حساب کاربری ایشان را مسدود نماید.

کاربر تعهد می‌نماید در استفاده از خدمات دیریلو کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید، وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو را صرفاً برای اهداف قانونی به کار گرفته و در همه حال، با در نظر گرفتن اعتبار و حیثیت تجاری دیریلو، رفتاری انجام ندهد که اعتبار وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو را خدشه‌دار نماید.

کاربر مشتری می‌تواند از وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو فقط برای استفاده‌های شخصی بهره گرفته و از استفادهٔ تجاری از خدمات دیریلو اجتناب نماید.

کاربر اقرار می‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در دیریلو تنها مجوز استفادهٔغیر انحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌کند و بدین ترتیب نمی‌تواند هیچ‌گونه ادعایی بر مالکیت یا حقی نسبت به دیریلو (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) داشته باشد، در غیر موارد تصریح‌شده در این قرارداد مجوز استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو را نداشته و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی دیریلو نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.

کاربر قبول می‌نماید که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی دیریلو است و دیریلو می‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کرده و مانع استفادهٔ کاربر از خدمات گردد.

کاربر تعهد می‌نماید پس از تحویل و پایان سفارش از اطلاعاتی که درنتیجه‌ی استفاده از خدمات دیریلو کسب نموده است استفاده ننموده و از ذخیرهٔ این اطلاعات به هر شکل از قبیل ذخیرهٔ اطلاعات در دستگاه تلفن همراه یا سایر موارد اجتناب نماید.

کاربر متعهد می‌شود کلیه تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط دیریلو از طریق پیامک، ایمیل یا وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو در خصوص استفاده از خدمات و شرایط و ضوابط آن برای ایشان ارسال می‌گردد مطالعه نموده و در صورت موافقت آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت، کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ‌شده و امثال آن به عمل آید که به سند ارسالی الحاق می‌شود و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سندی که به طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می‌نماید. همچنین در صورت مخالفت، باید حداکثر ظرف یک هفته از زمان اعلام، مراتب را با دیریلو در میان گذاشته و درخواست قطع ادامه همکاری با شرایط جدید نماید در غیر این صورت، به‌منزله موافقت کاربر با شرایط جدید تلقی می‌گردد.

کاربر می‌پذیرد که تخفیفات اختصاصی، برای استفادهٔ شخصی وی بوده و باید از انتقال و فروش آن‌ها اجتناب نماید

کاربر می‌پذیرد که اعتبار تخفیفی غیرقابل‌تبدیل به وجه نقد بوده و کاربر نمی‌تواند وجه معادل آن را از دیریلو مطالبه کند.

درصورتی‌که شخصی هم‌زمان به‌عنوان مشتری برای یک محصول ثبت سفارش نموده و همان شخص این سفارش را به‌عنوان فروشنده قبول نماید، این فعالیت تقلب به‌حساب آمده و دیریلو مجاز خواهد بود تا چهار برابر هزینهٔ سفارش را از متقلب وصول نماید. اگر این مبلغ جبران خسارت وارده را نکند، دیریلو مجاز است بنا به تشخیص خود خسارت وارده را از متقلب مطالبه نماید. وصول این مبالغ نافی حق دیریلو برای انسداد حساب کاربری مذکور نخواهد بود. همچنین درصورتی‌که که وابستگان شخص با همکاری وی اقدام به اعمال مشابه نموده یا کاربران به هر شکل تقلب نمایند مشمول حکم اخیر خواهند بود.

کلیه محتوای منتشرشده در دیریلو ازجمله عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات، که توسط کاربر تولیدشده و نه کپی شده در مالکیت کاربران قرار دارد، اما اجازهٔ استفاده، تغییر و انتشار آن به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیرقابل رجوع و قابل‌انتقال به دیریلو واگذار می‌شود.

کلیه واریزهایی که از طریق دیریلو انجام می‌شوند، به شماره شبای 24 رقمی است که الزاماً باید به نام کاربر باشد. بازگشت وجه به حساب مشتری و درخواست‌های تسویه‌حساب فروشندگان صرفاً از این طریق پرداخت خواهد شد و دیریلو مسئولیتی در خصوص واریز وجه به شماره‌حساب یا شماره کارت کاربران نخواهد داشت.

هر نوع انتقال اطلاعات تماس از قبیل شماره تلفن، ایمیل، حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی و به غیر از مواردی که در چهارچوب دیریلو برای این منظور پیش بینی شده است بین کاربران در کلیه صفحات سایت ممنوع است و در صورت مشاهده، علاوه بر لزوم جبران خسارت‌ها، امکان انسداد حساب کاربری طرفین وجود دارد. همچنین کاربر موظف است در صورت مشاهده هر نوع تلاشی برای تماس خارج از چارچوب این قرارداد، مراتب را به دیریلو گزارش نماید؛ در غیر اینصورت، دیریلو اجازه انسداد حساب کاربری کاربر را خواهد داشت.

کلیه توافقات صورت گرفته بین مشتری و فروشنده باید در چارچوب ارتباطات دیریلو باشد و در صورت بروز اختلاف، تنها معیار قضاوت دیریلو، ارتباطات صورت گرفته از طریق وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو خواهد بود.

هر نوع تبلیغ به‌جز موارد مجاز اعلام‌شده توسط دیریلو در کلیه صفحات سایت ممنوع است.

 

 

 

شرایط و مقررات ثبت کالا و مدیریت فروشگاه

دیریلو اختیار کامل دارد از قبول ثبت محصول بدون تدارک دلیل خودداری نماید و همچنین محصولات ثبت‌شده را به تصمیم خود حذف نماید و یا در دسته‌بندی محصولات دیریلو نمایش ندهد.

محصولات دست‌ساز باید یا توسط شخص فروشنده تولیدشده باشد و یا فروشنده در تولید آن نقش داشته باشد. در غیر این صورت مسئولیت بروز هر نوع اختلاف با اشخاص ثالث بر عهده فروشنده بوده و دیریلو هیچ مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

فروشنده موظف است تنها کالاهایی را جهت فروش ثبت نماید که جزو دسته‌های اعلام‌شده توسط دیریلو باشند. ثبت محصول در دسته دیگر و یا ثبت محصول در دسته نامرتبط ممنوع است.

کالاهای ثبت‌شده در بخش محصولات آنتیک، حداقل باید 20 سال قدمت داشته باشند و حداکثر 100 سال از تولید آن‌ها گذشته باشد. در ضمن هیچ ممنوعیت قانونی برای فروش آنلاین این محصولات وجود نداشته باشد. مسئولیت ثبت هر نوع کالای آنتیک با فروشنده خواهد بود.

امکان ثبت کالاهای با قیمت کمتر از 5 هزار تومان در دیریلو وجود ندارد.

سفارش های کمتر از30 هزار تومان که توسط خریدار ثبت می شوند نیز لغو و ارسال نخواهند شد .

تصاویر درج‌شده برای کالا باید واقعی، باکیفیت مناسب و نمایش‌دهنده کلیه خصوصیات ظاهری کالا باشند. همچنین وجود هر نوع ایراد ظاهری در کالاهای آنتیک، حتماً باید به‌صورت تصویری و متنی در تصاویر و توضیحات محصول ذکر شود. تصاویر باید توسط فروشنده و به‌صورت انحصاری جهت استفاده در دیریلو گرفته شود. استفاده از تصاویر اینترنتی و تصاویری که قبلاً در اینترنت منتشر شده‌اند ممنوع است. همچنین مسئولیت رعایت حقوق معنوی مربوط به تصاویر و متون ثبت‌شده به عهده فروشنده خواهد بود.

فروشنده موظف است اطلاعات کلی مربوط به فروشگاه ازجمله شرایط و ضوابط ارسال و رویه‌های بازگرداندن کالاها را به‌صورت کامل در بخش مربوط به تنظیمات فروشگاه وارد نماید. همچنین در مورد کلیه محصولات باید توضیحات شفاف و زمان دقیق ارسال و تحویل ذکر شود.

دیریلو جهت ثبت هر محصول مبلغی دریافت نمی کند بلکه در زمان دریافت محصول از تولیدکننده یا فروشنده براساس محصول مورد نظر درصدی به عنوان سهم وب سایت از قیمت نهایی محصول یا محصولات خریداری شده می باشد و این شامل هزینه ارسال محصول به مصرف کننده نمی باشد.

زمان مجاز برای فروش هر محصول، 1 ماه است که قابل تمدید است. هزینه تمدید فقط مشمول هزینه انبارداری محصول یا محصولات مورد نظر برای مدت یک ماه آینده می باشد که مقدار آن توسط دیریلو به تولید کننده با فروشنده اعلام خواهد بود.  در صورت عدم توافق در مورد هزینه انبار داری و یا تمدید محصول ، تولید کننده و یا فروشنده موظف به تحویل کالا از دیریلو حداکثر ظرف مدت 3 روز کاری می باشد و دیریلو در مورد ارسال کالا هیچ مسئولیتی را پذیرا نمی باشد .

در صورت عدم فروش کالا در مدت‌زمان تعیین‌شده و یا انصراف از ثبت کالا یا فروش آن، مبلغ پرداختی جهت انبارداری کالا به‌هیچ‌عنوان عودت داده نمی‌شود.

فروشنده موظف است لیست کالاها و مشخصات فروشگاه خود را از هر حیث به‌روز نگه دارد. در صورت بروز هرگونه مشکل، مجبور به جبران خسارت وارده به مشتریان و دیریلو خواهد بود. به‌عنوان‌مثال اگر کالا از طریق دیگری به فروش رسید و موجودی آن تغییر کرد، باید فوراً این تغییرات در وب‌سایت دیریلو و نرم‌افزارهای مربوطه ثبت شود.

کلیه کاربران متعهد می‌شود در صورت مشاهده هر نوع محصولات غیرمجاز و کالاهای ممنوعه نظیر مشروبات الکلی، مواد مخدر، اسلحه، وسایل قمار و مراتب را بدون فوت وقت به پشتیبانی دیریلو اطلاع دهد. هر نوع سوءاستفاده از آگهی‌های یادشده که ممکن است به اعتبار و حیثیت دیریلو آسیب وارد نماید ممنوع بوده و دیریلو را مجاز به ادعای حقوقی و کیفری در این خصوص می‌نماید.

 

 

مقررات خریدوفروش

مشتری موظف است هزینهٔ سفارش را به یکی از روش‌های پیش‌بینی‌شده پرداخت نماید. پس از ارسال ثبت سفارش مشتری نمی‌تواند به هزینهٔ سفارش اعتراض کند یا پس از پرداخت، تقاضای بازگشت مبلغ پرداختی را نماید.

مشتری قبول می‌نماید که اعتبار موجود در حساب کاربری منحصراً جهت سفارش از دیریلو قابل‌استفاده است و حق مطالبهٔ وجه نقد این اعتبار را نخواهد داشت.

مشتری موظف است در هنگام خرید به کلیه قوانین و مقررات دیریلو و نیز شرایط و ضوابط فروشگاه و رویه‌های بازگرداندن کالا به‌دقت توجه نموده و با آگاهی از آن‌ها خرید خود را انجام دهد. در صورت بروز اختلاف، مشخصات فروشگاه و کالا در زمان ثبت سفارش، همچنین مکاتبات و ارتباطات رد و بدل شده میان مشتری و فروشنده که از طریق وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو انجام شوند ملاک قضاوت دیریلو خواهند بود.

 

 

مقررات ارسال و تحویل کالا

مشتری موظف است آدرسی واقعی و در محدوده خدمات پست پیشتاز شرکت پست جمهوری اسلامی ایران جهت دریافت سفارش وارد نماید. همچنین ورود کد ملی و کد پستی واقعی الزامی است. در صورت ورود اشتباه هر یک از موارد یادشده، حق هیچ‌گونه اعتراضی در خصوص جبران خسارت فروشنده و دیریلو را نخواهد داشت.

مشتری موظف است در بازه زمانی تعیین‌شده در آدرس اعلام‌شده جهت دریافت کالا حضور داشته باشد یا فردی را از طرف خود به همراه کارت شناسایی موردقبول توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران متعلق به خود معرفی نماید. در غیر این صورت متعهد به پرداخت هزینه ارسال سفارش و نیز جبران خسارت دیریلو و فروشنده خواهد بود.

مشتری موظف است به‌محض دریافت کالا، مراتب را اعلام نماید. در صورت عدم اعلام، تاریخ تحویل اعلام‌شده توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، ملاک زمان تحویل خواهد بود.

مشتری باید در حضور مأمور پست بسته دریافتی را باز نماید تا در صورت وجود اشکالی در حمل آن را صورت‌جلسه نموده و از تحویل گرفتن آن امتناع کند.  

 

 

 

مقررات بازگشت کالا

به‌طور عادی محصولات وب‌سایت تا حداقل هفت روز پس از دریافت محصول توسط مشتری قابل بازگرداندن هستند. درصورتی‌که رویه‌های خاصی جهت بازگرداندن کالا وجود دارد حتماً در توضیحات کالا درج شود. کاهش زمان بازگردانی به هر شکلی، مگر در موارد زیر غیرمجاز است:

کالا فاسدشدنی باشد و تنها در مدت کوتاه قابل‌مصرف باشد.

کالا به‌صورت اختصاصی و به سفارش مشتری تولیدشده باشد.

کالا به دلایل بهداشتی قابل بازگردانی نباشد. به‌عنوان‌مثال برخی پوشاک، کفش و که در این مورد، حداقل زمان 6 ساعته جهت بازگرداندن باید رعایت شود.

مشتری پس از تأیید بازگشت محصول توسط دیریلو، تنها هزینه ارسال آن را خواهد پرداخت و متحمل هیچ‌گونه هزینه اضافی نخواهد بود.

مشتری در مدت‌زمان تعیین‌شده برای بازگشت محصول، باید درخواست بازگشت را ثبت نماید. در صورت تأیید درخواست بازگشت محصول توسط دیریلو، مشتری باید ظرف 48 ساعت کاری کد ره‌گیری مرسوله پستی را وارد نماید. در غیر این صورت عودت پذیرفته نشده و سفارش تکمیل‌شده قلمداد می‌شود.

در صورت بازگشت کالا، فروشنده موظف است پس از دریافت کالای بازگشت داده‌شده ظرف کمتر از 24 ساعت کالای خود را کنترل کرده و تحویل کالای خود را به دیریلو گزارش کند.

 

 

تعهدات و محدوده مسئولیت دیریلو

دیریلو تعهد می‌نماید از اطلاعاتی که درنتیجه‌ی استفادهٔ کاربران از خدمات دیریلو ثبت و ذخیره می‌شود حفظ و حراست نماید. این اطلاعات ممکن است مشخصاتی باشد که کاربر در زمان ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، شمارهٔ ملی، آدرس و شمارهٔ تلفن همراه و) مستقیماً در اختیار دیریلو قرار می‌دهد و یا اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم درنتیجه‌ی استفادهٔ کاربر از خدمات دیریلو ذخیره می‌شود؛ ازجمله آدرس‌ها، کالاهای سفارش داده‌شده، محصولات بازدید شده، هزینه انجام‌شده، تراکنش‌های مالی صورت گرفته و و اطلاعات مربوط به تجهیزاتی که کاربر با استفاده از آن از خدمات دیریلو استفاده می‌کند (نظیر سیستم‌عامل، مرورگر و) و نهایتاً شیوهٔ اتصال کاربر به اینترنت و …

دیریلو متعهد به تلاش جهت ارائهٔ خدمات باکیفیت بوده و تلاش می‌نماید با آپدیت وب‌سایت و نرم‌افزارها سطح خدمات ارائه‌شده را بالا ببرد.

دیریلو متعهد می‌شود اطلاعات ذخیره‌شده در برنامهٔ دیریلو را تنها جهت بهبود کیفیت خدماتاستفاده نماید، بنابراین ارائهٔ شمارهٔ تلفن همراه و شماره ثابت مشتری به فروشنده و بالعکس بلااشکال است. همچنین بدیهی است ارائه آدرس سفارش، کد پستی، کد ملی، نام و نام خانوادگی مشتری و کلیه اطلاعات مربوط به فاکتور فروش به فروشنده بلامانع است.

دیریلو تعهد می‌نماید تغییرات قرارداد حاضر را از طریق وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو، ایمیل یا پیامک به کاربران اطلاع دهد. کاربر می‌تواند عدم تمایل خود را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی دیریلو اعلام نموده و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در این صورت، اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی را متوجه دیریلو نخواهد کرد و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.

دیریلو تعهد می‌نماید وجوه دریافتی از مشتریان را در سفارش‌های ارسال‌شده و تأییدشده توسط مشتری، به حساب کاربری فروشنده انتقال دهد و پس از درخواست تسویه فروشنده، حداکثر ظرف مدت پنج روز کاری، مبلغ را به حساب فروشنده واریز نماید. همچنین در صورت لغو سفارش یا بازگشت محصول، هزینه را به حساب کاربری مشتری واریز نماید.

دیریلو متعهد می‌شود ظرف مدت حداکثر پنج روز کاری به شکایات ثبت‌شده کاربران در وب‌سایت دیریلو پاسخ دهد.

ازآنجایی‌که دیریلو صرفاً خدمات نرم‌افزاری ارائه نموده و در تولید و ارسال محصولات دخالت ندارد، کیفیت محصولات را از لحاظ کارایی ، زیبایی، متریال(جنس محصول) و کیفیت هنری محصول رتبه بندی می کند و مشتری موظف به توجه به ملاحظه ی امتیاز دهی سایت قبل از قبول و پرداخت هزینه ی سفارش می باشد. بدیهی است پس از سفارش امکان لغو سفارش و بازگشت وجه مگر در موارد تخلف و معیوب بودن محصول امکانپذیر نمی باشد.

دیریلو هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث که ممکن است موجب به وجود آمدن عیب یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد ندارد.

دیریلو نمی‌تواند اجراشدن صحیح وب‌سایت و نرم‌افزارهای دیریلو را در تمامی سخت‌افزارها، مرورگرها یا شبکه‌های ارتباطی تضمین نماید.

 

شیوهٔ حل اختلاف

قرارداد حاضر از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی تهران حل‌ وفصل خواهد شد.

 

 

 

demoدرباره گروه هنری دیریلو

گروه دیریلو با هدف کارآفرینی،استغال و کسب درآمد بانوان ایرانی و ایجاد پل ارتباطی موثر میان عرضه و تقاضای کالاهای هنری ، ایده پردازی و تشکیل شد. کوشیده ایم تا بستری مناسب برای عرضه محصولات هنرمندان و پاسخ به نیاز خریداران را فراهم کنیم .می دانیم که ابتدای راه هستیم و. تا رسیدن به بهترین شکل ارائه ی خدمات خود بدون کمک شما مخاطبین گرامی هیچ گاه به هدف شکل گیری این مجموعه نخواهیم رسید ، پس با نظرات سبز خود ما را در جهت پیشبرد اهداف یاری نمایید .

 

رویدادهای دیریلو

  • 25 دی 1397 فراخوان جذب هنرمندان اگر از آن دسته از هنرمندان هستید که توانایی تولید محصول در خانه را دارید (مثل : چرم دوزی، روبان دوزی، ساخت جواهرات و بدلیجات و ...) ، با عضویت رایگان در وب سایت دیریلو…
همه خبرها